Lietuvos peizažas / Mykolė (tapyba)

2018-09-01 – 2018-07-29

Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31
www.vilniausrotuse.lt
Nemokamai
Nemokami renginiai, Parodos

Parodos atidarymas – rugsėjo 3 d. 18 val.

Peizažo tema yra ypatinga. Gamtoje nėra politikos, blogų istorijų ar kokių nors ketinimų apskritai – tik nuolatinis atsinaujinimas, kuris yra unikalus, nes nereikalauja jokios priežiūros – jis pats save atnaujina. Viskas, ko reikia – tik netrukdyti šiam procesui. Tačiau net jei tai įtakojama kaip nors dirbtinai, gamta yra stiprus žaidėjas šioje kovoje. Man patinka savo kūryboje išreikšti tai, kaip gamta „sugeria“ žmogaus pastatytas struktūras ir šiukšles, kaip visa tai tampa peizažo dalimi. Peizažas, kurį aš tapau, yra tarsi tuščia teatro scena, bet tuo pačiu justi judėjimas ir virsmas, kuris atsirado praeityje, yra ir bus visada. Tai ir istorinis dokumentas, gulintis prieš mūsų akis, kurį galime skaityti tarsi lapą po lapo, sluoksnį po sluoksnio. Jame nėra nieko atsitiktinio, viskas turi savo istoriją, tačiau ar be žmogaus kam tai rūpi? Žmogus suteikia prasmę daiktams, o Gamta – tai „aklas ir betikslis gyvenimo troškimas“ ir nuolatinis cikliškas atsinaujinimas. Gamta suranda savo lygsvarą ir balansą.

Lietuvos gamta visada buvo tema, kuri mane labiausiai domino ir žavėjo. Tai susiję su mano pirmosiomis vaikystės patirtimis, prisiminimais ir, tikriausiai, tai ir yra priežastis, kodėl ši tema yra tokia ypatinga. Šiuo metu tyrinėju penkis Lietuvos regionus – jų panašumus ir skirtumus. Keliaudama analizuoju gamtinę aplinką, užfiksuodama vertingus vaizdus fotoaparatu, eskizais, piešiniais ir, galiausiai, apibendrinu bei kristalizuoju visa tai įvairaus formato drobėse.

MYKOLĖ (g. 1987) studijavo Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje (École nationale supérieure des Beaux-Arts), kurioje įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Mykolės kūryboje dominuoja peizažo tema. Ypač daug kūrinių sukurta apie Lietuvą, nors yra ir užsienio gamtovaizdžių. Autorė – viena iš Baltijos šalių meno konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2013“ laimėtojų. Mykolė surengė personalines parodas Lietuvoje, Prancūzijoje, Danijoje. Autorė aktyviai dalyvauja užsienyje vykstančiose grupinėse parodose, meno simpoziumuose, pleneruose. Turėjo garbės būti pažįstama su Jonu Meku, lankėsi Prano Gailiaus studijoje, bendradarbiavo su Dominique Gauthier. 2016 metais Andoroje vykusioje UNESCO meno stovykloje atstovavo Lietuvai. Tais pačiais metais Mykolės darbų serija kaip prizas įteikta geriausiems Prancūzijos raiteliams „Didžiojoje Fontainbleau savaitėje“.

Daugiau informacijos apie menininkę: www.mykole.com